Спартак и Левски завършиха 2:2 в двубой от 17-ия кръг в efbet Лига на

...

Смел Спартак прекъсна черна серия срещу Левски

Спартак и Левски завършиха 2:2 в двубой от 17-ия кръг в efbet Лига на стадион " Спартак " във Варна. Така варненци прекъснаха черната серия от 11 поредни загуби против " сините " в елита.

Филип Кръстев откри в 25-ата минута, но Ивайло Климентов изравни в 48-ата минута. Отново Кръстев даде задатък на " сините " в 51-ата, но Пламен Димов възстанови равенството за повторно в 66-ата минута с глава след центриране на Здравко Димитров от фаул, написа gong.bg.

Мачът започва с опит за няколко офанзиви и от двата отбора, които обаче не приключиха с удар към вратите, като при една от тях 17-годишният Борислав Рупанов не съумя да уцели топката наоколо до вратата.

В осмата минута пристигна и първата по-опасна обстановка, който бе на сметката на домакините. Ивей Ромееш комбинира с Божидар Васев отдясно пред наказателното поле, след което топката стигна до Румен Руменов, който шутира подло, само че Пламен Андреев беше заел добра позиция и мазета в ъглов удар.

start-photo.bg

37 снимки

" Соколите " имаха нова добра опция в 15-ата минута, когато Божидар Васев бе чудесно изведен от Ивей Ромееш отдясно в наказателното поле, след което реши да стреля още с първото до допиране към далечния ъгъл, само че едва и неопределено.

Левски обаче поведе с първата си действителна голова обстановка и след чудесни самостоятелни дейности на Филип Кръстев. В 25-ата минута Хосе Кордоба комбинира с Кръстев отляво в половината на Спартак, а халфът направи необикновен дрибъл, влезе в наказателното поле, мина около трима и от към точката за дузпа стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Дичевски – 0:1.

Четири минути преди края на първата част Спартак сътвори рискова офанзива, при която Здравко Димитров напредна отляво, след което пусна топката за Божидар Васев на границата на наказателното поле, който стреля с  първото си допиране към далечния ъгъл, само че около лявата греда на Андреев.

Три минути след старта на второто полувреме домакините съумяха да изрванят след феноменално осъществяване. Топката не беше изчистена по най-хубавия метод от Кръстев и тя попадна в Ивайло Климентов, който изстреля същинска бомба пред дъгата на наказателното поле, а кълбото се удари в горната греда и влетя неспасяемо във вратата на Андреев за 1:1!

Левски обаче доста бързо отговори и в 51-ата минута имаше нов задатък в резултата. Уелтън проби отляво, стигна до аутлинията и подаде за Роналдо на границата на вратарското поле, който върна за Кръстев, а халфът с мощен удар прати топката във вратата на Дичевски за 1:2.

Три минути по-късно Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Краев стреля с глава, само че над вратата.

Спартак обаче още веднъж подвигна оборотите и в 66-ата минута още веднъж изравниха резултата. Здравко Димитров центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Пламен Димов изпревари Краев и с глава прати топката във вратата на Дичевски за 2:2.

В 83-ата минута столичани имаха чудесна възможност да поведат за трети път в мача. Топката беше центрирана от корнер в наказателното поле, където Ноа Сонко Сундберг отклони топката, която стигна до Цунами на далечната греда. Бразилецът още веднъж центрира във вратарското поле, а гамбиецът отново стреля с глава към вратата, само че този път Дичевски се намеси и мазета над гредата в ъглов удар.

Минута по-късно Уелтън центрира остро отдясно в наказателното поле, само че Дичевски мазета. Топката попадна в Кръстев, който шутира, само че се получи рикошет в състезател на домакините и излезе около лявата греда в корнер.

LIVE | СПАРТАК ВАРНА -  ЛЕВСКИ  2:2

0:1 Филип Кръстев 25`

1:1 Ивайло Климентов 48`

1:2 Филип Кръстев 51`

2:2 Пламен Димов 66`